Eset otvoril verejné testovanie beta-verzií svojich vlajkových produktov – Eset Smart Security 6 Beta a Eset NOD32 Antivirus 6 Beta. Súčasťou oboch produktov bude aj funkcia Anti–theft, ktorá pomáha lokalizovať ukradnutý notebook a monitorovať jeho aktivitu. Vďaka tejto funkcii tak budú môcť užívatelia získať späť stratený alebo odcudzený počítač. Pomocou Anti-Theft môže užívateľ nájsť zmizla počítač na mape a sledovať jeho aktivitu na diaľku, bez toho aby o tom zlodeji vedeli.

K nazhromaždenými údajom získa užívateľ prístup na stránke my.eset.com. Eset Smart Security 6 Beta a Eset NOD32 Antivirus 6 Beta obsahujú aj celý rad ďalších vylepšených funkcií, ktoré si teraz môžu používatelia osobne otestovať. Tu je stručné zhrnutie najzaujímavejších funkcií bezpečnostných nástrojov od Eset:
– Anti-Theft (v predajnej verzii bude funkcia dostupná len u Eset Smart Security 6) – automaticky monitoruje stratené zariadenia a zobrazuje jeho pozíciu na mape, ak je dostupná sieť Wi-Fi. Tieto informácie nájde používateľ na stránke my.eset.com. Tiež je možné cez webkameru sledovať zlodeja bez ich vedomia.
– Osobné firewall (len v produkte Eset Smart Security 6 Beta) – zabraňuje neautorizovaným používateľom v prístupe k PC a zneužitia osobných údajov. Užívateľ môže bezpečne nakupovať, vykonávať bankové transakcie a používať sociálne siete.

Čítaj celý článok na: Antivir najde i ukradený notebook (07/2012). Chip CZ, strana 21. /Predplatné Chip CZ |Verzia pre Tablet /