A predsa to ide. Vystrčení prst EA ukázal užívateľ pod prezívkou UKAzzer ktorý na Reddit zverejnil spôsob akým sa dá nové SimCity hrať neobmedzene dlho aj offline. Oficiálne totiž platí, že hra sa každých 20 minút spojí so serverom a synchronizuje Vaše dáta a uloženia.

UKAzzer dokázal naeditovať hru tak že pripojenie hra nepožaduje. Samozrejme s týmto krokom odpadá uloženie Vášho mesta a pripojiť sa na konci hry musíte tak či tak, inak by ste prišli o mesto.

Podstatné z toho celého je že SimCity sa offline hrať dá! A je to technicky možne! Je jasné že to nechcú tvorcovia hry a samotné EA.

UKAzzer zašiel ďalej a tentokrát už aj upravuje hru podľa predstáv iných. Napríklad vyriešil problém s nedostatkom miesta na mape a rozšíril si mesto aj mimo hraníc, čo je na tom najlepšie mesto funguje bez problémov a dokonca sa aj uloží na serveri. Ďalej vyriešil problém s aktuálnym číslom Vašej populácie, zase problém ktorý Maxis nebol schopný dotiahnuť do konca.

Je to neskutočné ako tvorcovia hry a vydavatelia vedia špekulovať a hovoriť „nedá sa“ a pritom offline mód by určite nijako neohrozil predajnosť hry. Ak je hra skutočná kvalitná vždy si ju nakoniec kúpite.