Titulok Vám čiastočne prezradil čo môžeme čakať v novom Gran Turisme 6. Okrem 1200 áut na nás v hre čaká 71 dráh v 33 lokáciach z toho 7 bude úplne nových.

Hra je zatiaľ exkluzívny titul pre PlayStation 3 ako som písal včera. A to aj napriek tomu, že hra vychádza v čase keď bude ohlásené PS4.

Engine hry bude kompletne prerobený. I keď GT 5 vyzeral naozaj výborne, tvorcom hry to nestačilo a pohli sa ďalej. Engine z GT5 bol kompletne prestavaný a to od základov. Hlavným dôvodom bolo načítavanie hry. Senior Producent Taku Imasaki spomenul že už nebudete mať čas na sendvič počas načítavania novej hry.

Prepracované bolo tiež UI, nový nepôsobí tak chaoticky. GT6 sa tak snaží čerpať z predchádzajúcich častí a nedostatky hry skutočne budú odstránené.

Fyzika hry bola prepracovaná tiež. Polyphony intenzívne spolupracuje s Yokohama tires a KW suspension, ktoré im poskytli svoje dáta o pneumatikách a odpružení. Tvorcovia tak sľubujú realistický a dramatický zážitok.

Automobil si prispôsobíte podľa želania. Plyphony Digital vypočul sťažnosti respektíve želanie hráčov aby si mohli automobily prispôsobovať ešte viac. Polyphony im to tento krát splní a môžeme tak čakať niekoľko tisíc rôznych častí a doplnkov ktorými si svojho miláčika vylepšíte, vrátane aerodynamiky.

Každý mesiac nový stiahnuteľný obsah. Ak sa Vám 1200 automobilov, 33 lokácii a 71 dráh zdá málo asi máte nejaký problém a pravdepodobne Vás nepoteší ani ďalšia správa, pretože budete nespokojný aj tak. Polyphony bude každý mesiac vypúšťať nový obsah. Nevie sa koľko mesiacov to bude trvať ale malo by to byt hneď po vydaní GT6. Jednoducho si do PS3 stiahnete nové automobily.

Hra bude viac sociálna. Tak ako sa spoločnosť snaží spojiť online a žiť „sociálne“ na internete (a v reálnom živote sa nevedia pozdraviť) tak sa snažia aj hry aby ste ich brali kamkoľvek idete. GT6 tak budú podporovať niektoré komunitné prvky, informácie a dáta aj na tabletoch, smartfónoch a prakticky všetkom čo má wifi alebo internetové pripojenie.

Bude vydané iba pre PS3. Áno, veľa sa o tom diskutovalo diskutovať bude. Pre tentokrát je jasné že hra je pre PS3, i keď neskôr možno bude hra prispôsobená pre PS4. Nezabudnime že GT5 má 10 miliónov fanúšikov o ktorých len tak tvorcovia nechcú prísť a to je už dosť vážny dôvod prečo bude GT6 pre PS3. Vedia čo robia.

Demo bude uvoľnené už v Júli.

Toto je súhrn zatiaľ známych informácia a to najdôležitejšie čo by ste o Gran Turismo mali vedieť.