Nedávno Android dosiahol zaujímavý míľnik -10 miliárd stiahnutých aplikácií prostredníctvom jeho Marketu. A to sa mu podarilo za posledných päť mesiacov počet stiahnutí zdvojnásobiť. Google so svojím operačným systémom tak potvrdzuje zatiaľ exponenciálny rast v predaji a šírení aplikácií. Preto sme sa rozhodli ukázať vám náš výber dvadsiatky najlepších bezplatných aplikácií pre Android, s ktorými môžete dostať váš telefón na novú úroveň.

AstroFile Manager
Ide o prehliadač súborov, ho poznáme z iných operačných systémov. V mobilnej verzii umožňuje okrem bežných činnosti napríklad vyhľadávanie, podporuje komprimované súbory, bluetoothové adresáre a môžete si spustiť správcu spustených aplikácií.

Tiny Flashlight
Toto je šikovná utilitka, vytvárajúca z LED diódy kamery svietidlo, ktoré môžete použiť napríklad pri hľadaní kľúčovej dierky v noci. Zaujímavé efekty ponúka aj pri práci s hlavným displejom, ktorý sa môže zmeniť na výstražné svetlá či stroboskop.

SuperDial
Potrebujete náhradu klasického vytáčania telefónnych čísel? Super-Dial pridáva inteligentne vytáčanie za pomoci vyhľadávania kontaktov cez T9. Maličká a užitočná aplikácia sem-tam zlyhá, čoskoro bude dostupná jej aktualizovaná verzia. Ide o návykovú aplikáciu.

PromiIe.lnfo
Toto je služba pre tých, ktorí chcú ma alkohol pod kontrolou do aplikácie zadáte množstvo a druh alkoholu, ktorý ste požili, a od- poved’ou aplikácie je čas, keď budete môcť šoférovať. Funguje prostredníctvom SMS, ale anonymne.

Barcode Scanner
Určite sa vám zíde užitočná čítačka čiarových kódov. Okrem klasických kódov EAN zvláda totiž aj skenovanie QR kódov, ktoré slúžia na otvorenie webovej adresy či priame stiahnutie aplikácie. QR kód používajú rôzne firmy na billboardoch, reklamných materiáloch a pod.

Angry Birds Rio
Najsfahovanejšia mobilná hra vôbec ponúka od novembra 2011 svoju novú verziu vychádzajúcu z animovaného filmu Rio. Šesť nových epizód so 165 novými levelmi je zárukou zábavy na dlhé večery, novinkou sú napríklad schované prvky, ktoré musíte v leveloch hľadať.

Night Vision Camera
Toto je veľmi užitočná aplikácia, ktorá umožňuje bezdrôtovo spojiť váš Android s počítačom. Môžete si tak nahrávať do telefónu súbory, aplikácie spracovať SMS správy či kontakty. Cez Wi-Fi môžete vzdialene ovládať svoj telefón a spravovat ho.

HowTo Make Qrigami

Ak chcete niekomu vytvoriť originálny darček, táto aplikácia vás naučí, ako na to. Výsledkom budú vskutku prijemné prekvapenia. Síce pomerne veľká, ale dizajnovo aj účelovo výborne spracovaná aplikácia vám pomôže so skladaním origami.

Toto bolo prvých 8 ďalších 12 nájdeš na : Top 20 aplikácií pre Android (01/2012). PC Revue, strana 26-27. Predplatné PC Revue